Wiadomości branżowe

FILM POINT GROUP przedstawia: Roman Polański: moje życie. W kinach od 18 maja

FILM POINT GROUP przedstawia: Roman Polański: moje życie. W kinach od 18 maja
„Roman Polański: moje życie” to osobista filmowa opowieść wybitnego reżysera o nim samym i jego niesamowitym życiu. Po raz pierwszy Polański rozlicza się z przeszłości w tak szczery i bezkompromisowy sposób. Film trafi do kin 18 maja, a polskim dystrybutorem jest FILM POINT GROUP, spółka zależna Platformy Mediowej Point Group (GPW: POINTGROUP, PGM).„Roman Polański: moje życie” to wyjątkowy film, spowiedź artysty, człowieka wrażliwego i pełnego skrajnych często emocji, które nagromadziły się podczas barwnego i złożonego życia. Polański, przebywając w areszcie domowym w Szwajcarii, zaprosił do domu w Gstaad swojego przyjaciela. Ich wielogodzinne rozmowy to próba odbudowania pewnego świata, przywołania wspomnień, zdarzeń, bolesnych, trudnych przeżyć. W ten sposób powstał niezwykły filmowy portret, który nikogo nie pozostawi obojętnym. Reżyser wraca w nim do miejsc, ludzi i uczuć, których już nie ma, a które złożyły się na to kim jest i gdzie jest dziś: przywołuje czas wojny, kreśli obraz rodziców, opowiada o tragicznych wydarzeniach w USA, pracy za granicą i kobietach swojego

?Roman Polański: moje życie? to osobista filmowa opowieść wybitnego reżysera o nim samym i jego niesamowitym życiu. Po raz pierwszy Polański rozlicza się z przeszłości w tak szczery i bezkompromisowy sposób. Film trafi do kin 18 maja, a polskim dystrybutorem jest FILM POINT GROUP, spółka zależna Platformy Mediowej Point Group (GPW: POINTGROUP, PGM).

?Roman Polański: moje życie? to wyjątkowy film, spowiedź artysty, człowieka wrażliwego i pełnego skrajnych często emocji, które nagromadziły się podczas barwnego i złożonego życia. Polański, przebywając w areszcie domowym w Szwajcarii, zaprosił do domu w Gstaad swojego przyjaciela. Ich wielogodzinne rozmowy to próba odbudowania pewnego świata, przywołania wspomnień, zdarzeń, bolesnych, trudnych przeżyć. W ten sposób powstał niezwykły filmowy portret, który nikogo nie pozostawi obojętnym. Reżyser wraca w nim do miejsc, ludzi i uczuć, których już nie ma, a które złożyły się na to kim jest i gdzie jest dziś: przywołuje czas wojny, kreśli obraz rodziców, opowiada o tragicznych wydarzeniach w USA, pracy za granicą i kobietach swojego życia. Mówi w nim o rzeczach, o których mało kto odważyłby się powiedzieć przed kamerą i robi to w sposób niezwykle poruszający i wzruszający.

Roman Polański urodził się w Paryżu w polsko-żydowskiej rodzinie, która w 1937 przeniosła się do Krakowa. Okres wojny spędził w getcie w Krakowie, potem we wsi Wysoka koło Wadowic, wreszcie ? na krakowskiej ulicy. Od 1948 występował w teatrze. W 1953 zadebiutował na ekranie. Jego pierwszy film pełnometrażowy, ?Nóż w wodzie?,  otrzymał nominację do Oscara. W 1968 Polański wyjechał do Hollywood, gdzie zrealizował horror ?Dziecko Rosemary? (2 nominacje do Oscara i jedna statuetka). Sześć lat później nakręcił ?Chinatown? z Jackiem Nicholsonem w roli głównej. Film stał się wielkim przebojem, zdobył 11 nominacji do Oscara (i 1 statuetkę – za scenariusz) oraz 7 nominacji do Złotych Globów (4 statuetki ? za najlepszy film, reżyserię, scenariusz i rolę męską). Po powrocie do Europy nakręcił film ?Tess? który otrzymał trzy Oscary (na sześć nominacji), Złoty Glob dla najlepszego filmu zagranicznego oraz trzy Cezary. Kolejnym nagradzanym filmem Romana Polańskiego stał się dramat wojenny ?Pianista? (2002). Film zdobył Złotą Palmę na Festiwalu w Cannes, 7 Cezarów raz 3 Oscary (za najlepszą reżyserię, scenariusz adaptowany oraz rolę męską). Także jego najnowsze dzieła budzą uznanie środowiska filmowego. W 2010 roku powstał ?Autor widmo?, za który Roman Polański otrzymał Srebrnego Niedźwiedzia na MFF w Berlinie oraz 6 nagród Europejskiej Akademii Filmowej ? w tym za najlepszy film, reżyserię i scenariusz – oraz dwa Cezary. Nagrodzona została także ?Rzeź? (2011) ? Złotym Lwiątkiem na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Wenecji oraz Cezarem za najlepszy scenariusz adaptowany.

A to już wiesz?  2011 ? Donald Tusk, 2012 ? Bronisław Komorowski, Kto zostanie Człowiekiem Roku 2013 tygodnika WPROST?

Filmową autobiografię Romana Polańskiego do kin wprowadza FILM POINT GROUP. To nowy podmiot na polskim rynku filmowym, stworzony przez Platformę Mediową Point Group, wydawcę magazynu FILM oraz organizatora plebiscytu i gali Złote Kaczki. Kompetencją FILM POINT GROUP jest pozyskiwanie środków od prywatnych inwestorów na finansowanie produkcji filmowej. W celu zarządzania tymi środkami, spółka powoła dedykowany  fundusz. Prezesem spółki jest Jarosław Pachowski, w latach 1998 – 2002 wiceprezes Zarządu TVP SA nadzorujący Telewizyjną Agencję Produkcji Teatralnej i Filmowej. Dyrektorem zarządzającym jest Andrzej Serdiukow, producent i dystrybutor filmowy. W latach 2000-2005 dyrektor produkcji Telewizyjnej Agencji Produkcji Teatralnej i Filmowej, a następnie dyrektor Agencji Filmowej TVP. W latach 2008-2011 pełnił funkcję prezesa i dyrektora programowego Syrena Films. FILM POINT GROUP będzie nie tylko inwestować w produkcję filmową, ale także dystrybuować filmy. Przede wszystkim te, w których produkcję będzie zaangażowana. Ale nie tylko. ?Jeśli natrafimy na film już wyprodukowany, który uznamy za wyjątkowy i świetny, to zakupimy go dla polskiej publiczności? – deklaruje Andrzej Serdiukow. Dystrybucja filmu ?Roman Polański: moje życie? to pierwszy projekt realizowany przez FILM POINT GROUP.

Informacji ws. filmu udziela:

Katarzyna Bratuś

Marketing & PR

[email protected]

tel. kom. +48 501 580 171

Źródło Platforma Mediowa Point Group SA. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy