FILM POINT GROUP na targach filmowych w Cannes. Specjalny pokaz filmu ?Roman Polański?

Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Cannes w tym roku obchodzi swój jubileusz. To już 65. edycja tej imprezy, która dyktuje trendy, odkrywa talenty, nagradza najlepszych filmowców. Festiwalowi tradycyjnie towarzyszą targi filmowe, w których bierze udział FILM POINT GROUP.

Reprezentujący FILM POINT GROUP Jarosław Pachowski oraz dyrektor Andrzej Serdiukow na Marché du Film poszukują zarówno filmów, które nowa firma mogłaby zakupić do dystrybucji w Polsce, jak i scenariuszy oraz projektów, w których produkcję będzie mogła się zaangażować. Szefowie FPG odbyli już w Cannes spotkanie w sprawie koprodukcji nowego filmu Romana Polańskiego, „D”, do którego zdjęcia ruszą już w tym roku jesienią.

W towarzyszących festiwalowi w Cannes targach bierze w tym roku udział blisko 10 000 uczestników z ponad 100 krajów związanych z przemysłem filmowym. Podczas targów prezentowanych jest ok. 4000 filmów, w 34 salach odbywa się też ok. 1500 pokazów filmowych. To największa i najważniejsza impreza przemysłu filmowego, miejsce, gdzie producenci poszukują partnerów do międzynarodowych projektów i gdzie spotyka się całe środowisko związane z produkcją filmową.

Obok targów jubileuszowej 65. edycji Festiwalu w Cannes towarzyszą specjalne projekcje filmowe. Poza sekcją konkursową, właśnie na specjalnym, uroczystym pokazie, został zaprezentowany film w reżyserii Laurent Bouzereau - „Roman Polański”, którego polskim dystrybutorem jest FILM POINT GROUP. To osobista, filmowa opowieść o polskim reżyserze. Wcześniej film był pokazywany na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni, a od 18 maja można go oglądać także w polskich kinach.

Pojawienie się Romana Polańskiego po projekcji filmu w Cannes publiczność nagrodziła owacją na stojąco.

Festiwal Filmowy w Cannes to międzynarodowy, prestiżowy festiwal filmowy, który swą pierwszą edycję miał tuż po wojnie, w 1946 roku. W tym roku po raz 65. zostanie wręczona Złota Palma  - główna nagroda festiwalu. Polskimi filmami, które zdobyły Złotą Palmę, są „Człowiek z żelaza” Andrzeja Wajdy (1981 r.) oraz „Pianista” właśnie Romana Polańskiego (2002 r.). Tegoroczny Festiwal odbywa się w dniach 16 - 27 maja.

FILM POINT GROUP to nowy podmiot na polskim rynku filmowym, stworzony przez Platformę Mediową Point Group, wydawcę magazynu FILM oraz organizatora plebiscytu i gali Złote Kaczki. Kompetencją FILM POINT GROUP jest pozyskiwanie środków od prywatnych inwestorów na finansowanie produkcji filmowej. Prezesem spółki jest Jarosław Pachowski, w latach 1998 - 2002 wiceprezes Zarządu TVP SA nadzorujący Telewizyjną Agencję Produkcji Teatralnej i Filmowej. Dyrektorem zarządzającym jest Andrzej Serdiukow, producent i dystrybutor filmowy. W latach 2000-2005 dyrektor produkcji Telewizyjnej Agencji Produkcji Teatralnej i Filmowej, a następnie dyrektor Agencji Filmowej TVP. W latach 2008-2011 pełnił funkcję prezesa i dyrektora programowego Syrena Films. Dystrybucja filmu „Roman Polański”  to pierwszy projekt realizowany przez FILM POINT GROUP.

Źródło Platforma Mediowa Point Group SA. Dostarczył netPR.pl
Authors
Top