Najbogatsi Polacy ? już wkrótce we WPROST. W poniedziałek – pretendenci!

                 Najbogatsi Polacy – już wkrótce we WPROST:

          - Kto w tym roku otworzy „Listę 100”?

- Ile zyskali, a ile stracili najbogatsi Polacy?

- Gdzie można spotkać milionerów?

        Najstarszy, najbardziej rzetelny polski ranking najbogatszych Polaków – w czerwcu we WPROST

Prawie sto miliardów zł wynosił łączny majątek stu najbogatszych Polaków w 2011 r. Za te pieniądze można było zbudować 61 stadionów narodowych albo  2100 kilometrów autostrad. Albo kupić też 751 szybkich pociągów Pendolino. Ile przez ostatni rok zarobili najbogatsi? A może stracili? Co można dzisiaj kupić, za pieniądze, które mają? Czy w czołówce zestawienia doszło do zmian? Kto awansował, kto wypadł z listy, kto nowy dołączył do tego prestiżowego grona – o tym będzie można przeczytać już w czerwcu na łamach tygodnika WPROST.

W tym roku „Lista 100 najbogatszych Polaków” będzie ukoronowaniem cyklu publikacji, w których wcześniej znajdzie się m.in. Lista pretendentów, czyli zestawienie tych, którzy czekają w kolejce do „Listy 100…” oraz najdroższe adresy w Polsce – czyli gdzie mieszkają i pracują najbogatsi Polacy albo ci, którzy do tego grona aspirują.

W najbliższym wydaniu tygodnika, już w poniedziałek, Lista pretendentów, czyli ci, którzy za chwilę mają szansę zmienić układ na „Liście 100…

 

WPROST publikuje swoją „Listę 100 najbogatszych Polaków” już po raz dwudziesty trzeci. To najstarsze tego typu zestawienie w polskich mediach. Historyczne zestawienia rankingu pokazują, jak zmieniała się polska elita biznesowa i polski biznes od początku lat 90. Pokazują też, że grono najbogatszych z najbogatszych pozostaje od lat niezmienne – w ciągu ostatnich 12 lat aż 11 razy zestawienie otwierał Jan Kulczyk, od 10 lat regularnie w pierwszej trójce, a od czterech lat - na drugim miejscu - jest Zygmunt Solorz-Żak. Trzykrotnie trzecie miejsce w rankingu zajmował Leszek Czarnecki. Zestawienie liderów rankingu pokazuje też, że na przełomie lat 1999/2000 w polskim biznesie dokonała się symboliczna zmiana warty, kiedy to lidera zestawień z lat 90., Aleksandra Gudzowatego, zastąpił Jan Kulczyk, który od tamtej pory tylko raz nie znalazł się na czele listy (w 2007 r.).

„Lista 100 najbogatszych Polaków” jest publikowana we WPROST od 1990 r. Historyczne zestawienia „Listy 100 najbogatszych Polaków” są dostępne na stronie http://100najbogatszych.wprost.pl.

Z tegorocznego cyklu towarzyszącego publikacji „Listy 100…” tygodnika WPROST dowiemy się m.in. gdzie najłatwiej spotkać milionera w Polsce.  A gdzie jest największe zagęszczenie milionerów na świecie? Według Boston Consulting Group, największa liczba milionerów na kilometr kwadratowy występuje obecnie w Singapurze, gdzie ponad 17 proc. gospodarstw dysponuje majątkiem wartym co najmniej milion dolarów. Nieco mniej jest ich w Katarze - 14,3 proc., Kuwejcie – niespełna 12 proc., czy Szwajcarii - 9,5 proc.

Najwięcej prawdziwych bogaczy jest jednak w USA. W zeszłym roku prawie 3 tysiące amerykańskich gospodarstw domowych dysponowało prywatnym majątkiem przekraczającym 100 mln dolarów.

Ile milionów złotych mają polscy bogacze – o tym piszemy już od 11 czerwca we WPROST.

 *****

Obchodzący w tym roku 30. urodziny tygodnik WPROST to jeden z wiodących ogólnopolskich tygodników społeczno-informacyjnych. Ukazuje się od 1982 r. Wydawcą tygodnika WPROST jest Agencja Wydawniczo-Reklamowa WPROST. Jej większościowym udziałowcem jest Platforma Mediowa Point Group SA. Redaktorem naczelnym WPROST jest Michał Kobosko. Tygodnik WPROST jest jednym z najczęściej cytowanych mediów i najczęściej cytowanym tygodnikiem opinii w Polsce.

Źródło Platforma Mediowa Point Group SA. Dostarczył netPR.pl
Authors
Top