BIZNES Kultura

120 tysięcy kilometrów dla potrzebujących – podsumowanie ECCO Walkathonu 2013 –

120 tysięcy kilometrów dla potrzebujących – podsumowanie ECCO Walkathonu 2013 –
Po raz dziewiąty w Warszawie odbył się ECCO Walkathon, największy na świecie spacer charytatywny. Ponad 15 tysięcy osób wspólnie spacerowało, by przekazać na cele charytatywne łącznie 518 230

Data publikacji: 2013-09-17
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: 120 tysięcy kilometrów dla potrzebujących – podsumowanie ECCO Walkathonu 2013 –
Kategoria: BIZNES, Kultura

Po raz dziewiąty w Warszawie odbył się ECCO Walkathon, największy na świecie spacer charytatywny. Ponad 15 tysięcy osób wspólnie spacerowało, by przekazać na cele charytatywne łącznie 518 230 złotych.

120 tysięcy kilometrów dla potrzebujących – podsumowanie ECCO Walkathonu 2013 - BIZNES, Kultura - Po raz dziewiąty w Warszawie odbył się ECCO Walkathon, największy na świecie spacer charytatywny. Ponad 15 tysięcy osób wspólnie spacerowało, by przekazać na cele charytatywne łącznie 518 230 złotych.

Uczestnicy mieli do wyboru trasy o długości 6 i 10 kilometrów, a także, po raz drugi w historii imprezy, Spacer na Wysokich Obcasach. Dziękujemy za każdy przebyty kilometr!

 

W ECCO Walkathonie mógł wziąć udział każdy, kto kupił bilet w sklepach ECCO i ECCO Kids na terenie całej Polski, przyszedł dziś na warszawską Agrykolę, odebrał pakiet startowy i wyruszył na spacer. W tym roku uczestnicy pokonali łącznie niemal 120 tysięcy kilometrów i zebrali 518 230 złotych na cele charytatywne.

 

MUKO, wcześniaki i warszawskie ZOO

Uczestnicy ECCO Walkathonu mieli do wyboru dwie malownicze trasy o długości 6 i 10 kilometrów. Za każdy przebyty kilometr organizator akcji – ECCO, duński producent obuwia – przekazał 4 złote na konto wybranego projektu. W tym roku „wychodzone” pieniądze można było przeznaczyć na pomoc dzieciom chorych na mukowiscydozę, którymi opiekuję się Fundacja TVN „nie jesteś sam” lub na zakup specjalistycznego sprzętu do intensywnej terapii noworodków dla Oddziału Neonatologii warszawskiego Szpitala Klinicznego Dzieciątka Jezus wspieranego przez Fundację Radia Zet. Na te cele uczestnicy przekazali łącznie 477 200 złotych.

 

Ponadto każde dziecko, które wzięło udział w ECCO Walkathonie i pokonało 6-kilometrową trasę przekazało dodatkowe 10 złotych na rozbudowę zimowego domku dla stada afrykańskich pingwinów tońców mieszkających w warszawskim Ogrodzie Zoologicznym. Tym sposobem do kasy ZOO trafi 41 030 złotych!

 

Spacer pod dobrą gwiazdą

Imprezę poprowadzili Dorota Wellman i Bartek Jędrzejak, znani z programu Dzień Dobry TVN, a rozgrzewkę poprowadził Michał Piróg, znany szerszej publiczności jako prowadzący program Top Model. W szczytnym celu spacerowali także znani i lubiani ambasadorzy ECCO Walkathonu, wśród nich: Daria Widawska, Monika Olejnik, Karolina Gorczyca, Julia Kamińska, Beata Tadla, Aneta Zając, Margaret, Rafał Brzozowski, Staszek Karpiel Bułecka, Tomasz Sianecki, Paweł Płuska, Jarosław Kret, a także blogerki modowe: Ryfka, autorka bloga Szafa Sztywniary, CateWalk, Venila Kostis oraz Miss Fereira.

A to już wiesz?  Poznaliśmy laureatów ogólnopolskiego konkursu "Kultura uskrzydla"

 

Spacer na Wysokich Obcasach

W tym roku odbyła się druga edycja „Spaceru na Wysokich Obcasach”, przygotowanego specjalnie dla posiadaczy butów o obcasie nie niższym niż 7,5 centymetra. Do rywalizacji o tegoroczną nowość marki ECCO – buty ECCO Sculptured 75 milimetrów – stanęli między innymi Michał Piróg!, Aneta Zając i Julia Kamińska.

Mela Koteluk, Future Folk, Mikromusic i Mateusz Ziółko

ECCO Walkathon to nie tylko lifestylowy spacer charytatywny w gronie przyjaciół i znajomych, ale także impreza plenerowa z udziałem gwiazd polskiej sceny muzycznej. Na warszawskiej Agrykoli dla wszystkich spacerowiczów zagrali: zespół Future Folk, Mikromusi oraz Mateusz Ziółko i Mela Koteluk.

 

Bardzo dziękujemy za każdy uśmiech i za każdy przebyty kilometr!

Do zobaczenia za rokJ

 

Bądź z nami rownież na : www.facebook.com/eccowalkathon i www.ecco.com

 

 

KONTAKT:

Maciej Wyrwas, ECCO tel. . +48 22 701 24 50, [email protected]

Kinga Hetmańczyk,ECCO tel. +48 22 701 24 50, GSM: +48 668 367 800, [email protected]

Agata Falęcka, ConTrust, tel. +48 22 402 48 68, GSM: +48 662 272 485, [email protected]

źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
120 tysięcy kilometrów dla potrzebujących – podsumowanie ECCO Walkathonu 2013 - BIZNES, Kultura - Po raz dziewiąty w Warszawie odbył się ECCO Walkathon, największy na świecie spacer charytatywny. Ponad 15 tysięcy osób wspólnie spacerowało, by przekazać na cele charytatywne łącznie 518 230 złotych.
Hashtagi: #BIZNES #Kultura

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy