Kultura

And The Oscar goes to…

And The Oscar goes to…
6 marca 2018, Warszawa And The Oscar goes to… Wczorajszej nocy odbyła się wyczekiwana przez fanów filmów, mody i muzyki oscarowa gala. Amerykańska Akademia Filmowa

6 marca 2018, Warszawa

And The Oscar goes to…
Wczorajszej nocy odbyła się wyczekiwana przez fanów filmów, mody i muzyki oscarowa gala. Amerykańska Akademia Filmowa już po raz 90. przyznała najważniejsze nagrody dla filmów i ich twórców. Na czerwonym dywanie pojawiły się największe światowe gwiazdy, a werdykt jury w tym roku wyjątkowo nie zaskoczył. Kto otrzymał najważniejsze nagrody w kategoriach muzycznych sprawdził serwis TIDAL dostępny w sieci Play.

Zgodnie z przewidywaniami
Wielkim zwyzięzcą gali okazał się film „Kształt wody”, który otrzymał statuetkę dla najlepszego filmu science fiction. Produkcja zdobyła również statuetkę w kategorii oryginalna ścieżka muzyczna. Jednym z pewniaków był również animowany film „Coco”, nominowany w dwóch kategoriach – najlepszy pełnometrażowy film animowany i najlepsza piosenka, w których zgodnie z przewidywaniami zwyciężył. Utworem uhonorowanym Oscarem został „Remeber Me” właśnie z tej produkcji, a soundtrack tego filmu możemy przesłuchać w serwisie Tidal dostępnym w sieci Play http://bit.ly/remembermetidal . Nagrody w kategorii najlepszy montaż dźwięku i najlepszy dźwięk zodbył film Dunkierka.

Pełna lista zwycięzców:
NAJLEPSZY FILM: „Kształt wody”
NAJLEPSZY REŻYSER: Guillermo Del Toro „Kształt wody”
NAJLEPSZY AKTOR: Gary Oldman
NAJLEPSZA AKTORKA: Frances McDormand
NAJLEPSZA AKTORKA DRUGOPLANOWA Allison Janney
NAJLEPSZY AKTOR DRUGOPLANOWY: Sam Rockwell
NAJLEPSZY SCENARIUSZ ADAPTOWANY: „Tamte dni, tamte noce”
NAJLEPSZY SCENARIUSZ ORYGINALNY: „Uciekaj!”
NAJLEPSZY PEŁNOMETRAŻOWY FILM ANIMOWANY „Coco”
NAJLEPSZE KOSTIUMY: „Nić widmo”
NAJLEPSZY PEŁNOMETRAŻOWY FILM DOKUMENTALNY: „Ikar”
NAJLEPSZY KRÓTKOMETRAŻOWY FILM DOKUMENTALNY: „Heaven Is a Traffic Jam on the 405”
NAJLEPSZY KRÓTKOMETRAŻOWY FILM ANIMOWANY „Dear Basketball”
NAJLEPSZY FILM KRÓTKOMETRAŻOWY: „The Silent Child”
NAJLEPSZY FILM NIEANGLOJĘZYCZNY „Fantastyczna kobieta”
NAJLEPSZA CHARAKTERYZACJA: „Czas mroku”
NAJLEPSZA ORYGINALNA ŚCIEŻKA MUZYCZNA: Alexandre Desplat „Kształt wody”
NAJLEPSZA PIOSENKA: „Remeber Me” z filmu „Coco”
NAJLEPSZY MONTAŻ DŹWIĘKU: „Dunkierka”
NAJLEPSZY DŹWIĘK: „Dunkierka”
NAJLEPSZY MONTAŻ: „Dunkierka”
NAJLEPSZA SCENOGRAFIA: „Kształt wody”
NAJLEPSZE ZDJĘCIA: Roger A. Deakins „Blade Runner 2049”
NAJLEPSZE EFEKTY SPECJALNE „Blade Runner 2049”

A to już wiesz?  Zespół MY3 w Empiku w Supersamie

TIDAL
TIDAL to globalny serwis streamingowy z najwyższą jakością dźwięku HD, muzycznymi wideo w jakości HD i ekskluzywnymi materiałami przygotowanymi przez dziennikarzy muzycznych, ekspertów i gwiazdy – między innymi Alicię Keys, Beyonce oraz White Stripes. TIDAL dysponuje bogatą bazą utworów posiadając już ponad 52 miliony pozycji. Oprócz tego serwis oferuje playlisty tematyczne i pozwala słuchać ulubionych utworów na telefonach, tabletach, komputerach i odtwarzaczach sieciowych. Klienci PLAY mogą skorzystać z TIDAL przez 2 lata za DARMO w wybranych ofertach. Więcej szczegółów na: https://www.play.pl/uslugi/tidal/.

Nielimitowana muzyka za DARMO w PLAY
W ramach promocji „Nielimitowana muzyka za darmo” w Play, abonenci sieci Play przez 2 lata mogą cieszyć się nielimitowanym dostęp do muzyki za darmo dzięki TIDAL Premium. Oferta dostępna jest w wybranych ofertach STAN NIELIMITOWANY. Pozwala to im cieszyć się 52 milionami utworów, legalną muzyką bez reklam nawet na 3 urządzeniach oraz dostępem do niej w trybie offline. Dodatkowo, klienci PLAY korzystający z usług na kartę oraz MIX, otrzymają możliwość słuchania muzyki z w aplikacji TIDAL jedynie za 17,99 zł/mc!

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy