BIZNES Kultura

Kino letnie na Placu Europejskim

Kino letnie na Placu Europejskim
Sierpień pod znakiem kina letniego: „Free Solo: ekstremalna wspinaczka”, „Morderstwo w Orient Expressie” i

Data publikacji: 2019-08-14
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: Kino letnie na Placu Europejskim
Kategoria: BIZNES, Kultura

Sierpień pod znakiem kina letniego: „Free Solo: ekstremalna wspinaczka”, „Morderstwo w Orient Expressie” i „Rio”

Kino letnie na Placu Europejskim BIZNES, Kultura - Sierpień pod znakiem kina letniego: „Free Solo: ekstremalna wspinaczka”, „Morderstwo w Orient Expressie” i „Rio”

Co tydzień plac Europejski wypełniają tłumy miłośników sensów pod chmurką. Czym zaskoczy ich repertuar kina letniego w nadchodzących dniach? Ghelamco Poland wraz z partnerami wydarzenia, firmami Samsung i Adidas, zaprasza na dokument „Free Solo: ekstremalna wspinaczka”, film kryminalny „Morderstwo w Orient Expressie” oraz animację „Rio”.

 

 

Przed nami trzy kolejne spotkania z dobrym kinem na placu Europejskim. Tym razem będziemy świadkami balansowania na granicy życia i śmierci podczas brawurowej wspinaczki wysokogórskiej, poszukiwania sprawcy zbrodni w społeczności pasażerów pociągu oraz… niezwykłej ptasiej wyprawy.

 

Już w środę (14 sierpnia) coś dla miłośników filmów dokumentalnych –  „Free Solo: ekstremalna wspinaczka” w reżyserii Jimmy’ego China oraz Elizabeth Chai Vasarhelyi. Nagrodzony Oscarem obraz przedstawia brawurowy projekt Alexa Honnolda, który jest zarazem spełnieniem jego marzeń. Bohater postanawia wspiąć się bez zabezpieczenia na El Capitan – niemalże pionową skałę o wysokości 2300 metrów znajdującą się w dolinie Yosemite. Ekstremalna wspinaczka Alexa może go kosztować życie.

 

Czwartkowy (15 sierpnia) hit kinowy to „Morderstwo w Orient Expressie” – adaptacja powieści Agaty Christie pod tym samym tytułem. Reżyserem filmu, a jednocześnie odtwórcą głównej roli, jest Kenneth Branagh. Historia rozgrywa się w najsłynniejszym pociągu świata – Orient Expressie, w którym zamordowany zostaje amerykański milioner. Detektyw Hercules Poirot musi odnaleźć sprawcę, zanim ten upatrzy sobie kolejną ofiarę. Zadania nie ułatwiają pasażerowie popadający w nieustanne konflikty. Czy uda się wskazać winnego?

 

Na zakończenie tygodnia coś dla najmłodszych miłośników kina. Niedzielną (18 sierpnia) propozycją filmu animowanego jest „Rio” – zwariowana historia ptaka, który nie potrafi latać. Blu jest przedstawicielem wymierającego gatunku papug. Razem ze swoją właścicielką rusza w długą podróż do Brazylii, a dokładnie do Rio, gdzie ma poznać swoją przyszłą towarzyszkę życia Julię. W trakcie wyprawy poznaje nowych skrzydlatych przyjaciół, dzięki którym przełamuje swój strach i wzbija się w powietrze.  

A to już wiesz?  Maciej Siembieda spotka się z czytelnikami w Empik Silesia

 

Organizatorem kina letniego na placu Europejskim  jest Ghelamco Poland wraz z partnerami, firmami Samsung oraz Adidas. Wydarzenie objęło patronatem medialnym Radio Kolor.

 

Wstęp na projekcje jest bezpłatny, a na widzów będzie czekać kilkaset wygodnych leżaków. Do dyspozycji zmotoryzowanych gości jest ogólnodostępny parking pod Warsaw Spire (koszt pierwszej godziny 8 zł, każda kolejna 10 zł).

 

W czasie seansów można zakupić smakowite przekąski w którymś ze znajdujących się na placu food tracków (w czwartek lody i coś z procentami, w środę i niedzielę – szersza oferta gastronomiczna).

 

Kino letnie na placu Europejskim
Od 3 lipca do 1 września 2019

Środy i czwartki o godz. 20.00, niedziele o godz. 16.00

Wstęp wolny

źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
Kino letnie na Placu Europejskim BIZNES, Kultura - Sierpień pod znakiem kina letniego: „Free Solo: ekstremalna wspinaczka”, „Morderstwo w Orient Expressie” i „Rio”
Hashtagi: #BIZNES #Kultura

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy