BIZNES Kultura

Facebook Neli Małej Reporterki zanotował wzrost aktywności o 455%

Facebook Neli Małej Reporterki zanotował wzrost aktywności o 455%
Spotkania online z autorami cieszą się ogromną popularnością. Świetnym wynikiem może się pochwalić Nela Mała

Data publikacji: 2020-04-03
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: Facebook Neli Małej Reporterki zanotował wzrost aktywności o 455%
Kategoria: BIZNES, Kultura

Spotkania online z autorami cieszą się ogromną popularnością. Świetnym wynikiem może się pochwalić Nela Mała Reporterka.

Facebook Neli Małej Reporterki zanotował wzrost aktywności o 455% BIZNES, Kultura - Spotkania online z autorami cieszą się ogromną popularnością. Świetnym wynikiem może się pochwalić Nela Mała Reporterka.

W czasie pandemii i restrykcji związanych z wychodzeniem z domu, Polacy chętniej niż dotychczas korzystają z Internetu. Platformy internetowe do oglądania seriali, filmów i programów, cieszą się przyrostem widzów na poziomie kilku milionów[1]. Jak to wygląda w social mediach?

Nela Mała Reporterka rozpoczęła dwutygodniowy cykl codziennych spotkań autorskich dla dzieci już 17 marca. Na swoim Facebooku opowiada dzieciom o swoich książkach, przygodach, prowadzi lekcje rysunku egzotycznych zwierząt i lepienia z plasteliny.

Wyniki oglądalności

Internetowe spotkania z Nelą cieszą się ogromnym zainteresowaniem wśród dzieci i rodziców. Na dzień 26 marca wyniki kształtują się następująco: prawie 300 tysięcy osób obejrzało materiały Neli, zaś zasięgi na jej fanpage wzrosły o 126%. Mała Reporterka może pochwalić się również wysokim stopniem zaangażowania odbiorców, aktywność dotycząca postów zwiększyła się o 455%, a tempo nowych polubień wzrosło o 253%[2]. „Nelę zdecydowanie wyróżnia ciekawy kontent. Ona sama jest jeszcze dzieckiem, więc najlepiej wie, co jest interesujące dla jej rówieśników i młodszego pokolenia. Dużym plusem jest jej spontaniczność, Nela nie działa według żadnych schematów, a dzieci to widzą i uwielbiają” – wyjaśnia Agnieszka Sanecka z Willson Media, licencjodawcy tytułu Nela Mała Reporterka. Wirtualne spotkania z nastoletnią podróżniczką od kwietnia będą kontynuowane w nowej odsłonie, Nela wzbogaci je o kolejne tematy plastyczne, cały czas pozostając w sferze poznawania świata, zwierząt i edukacji.

Według badań z 2019 roku, około 80% Polaków korzysta z Internetu[3]. Spotkania online z piosenkarzami, aktorami oraz pisarzami zyskały ogromną popularność. Coraz więcej rozpoznawalnych osób decyduje się na organizowanie nieoficjalnych spotkań online ze swoimi fanami we własnym domu. Najpopularniejszymi do tego narzędziami są social media.

A to już wiesz?  Jak się ustrzec przed zakupem fałszywki na rynku sztuki

 

[1] Dane wg serwisu Wirtualne Media, z dn. 30.03.2020.

[2] Dane z Facebookowego fanpage Nela Mała Reporterka za okres 28.02-26.03.2020

[3] Raport za rok 2019, przygotowany przez Ministerstwo Cyfryzacji.

źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
Facebook Neli Małej Reporterki zanotował wzrost aktywności o 455% BIZNES, Kultura - Spotkania online z autorami cieszą się ogromną popularnością. Świetnym wynikiem może się pochwalić Nela Mała Reporterka.
Hashtagi: #BIZNES #Kultura

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy