BIZNES Kultura

Wrześniowe zapowiedzi Travel Channel

Wrześniowe zapowiedzi Travel Channel
Wrześniowe zapowiedzi Travel

Data publikacji: 2014-08-29
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: Wrześniowe zapowiedzi Travel Channel
Kategoria: BIZNES, Kultura

Wrześniowe zapowiedzi Travel Channel

Wrześniowe zapowiedzi Travel Channel BIZNES, Kultura - Wrześniowe zapowiedzi Travel Channel

Walka o bagaż: Zła krew

Podwójna premiera we wtorek, 9 września o godz. 20:00

Już tylko sekundy dzielą nas od trzeciej rundy najciekawszej walki o nagrodę w paczce. Nasi bokserzy – Billy Leroy, Mark Meyer oraz małżeństwo, Laurence i Sally Martinowie znów będą dzielić się z nami cenną wiedzą na temat licytowania, kupna i sprzedaży nieodebranych przedmiotów – a każdy z nich liczy na zwycięski cios. Statuetka legendarnego boksera Mike’a Tysona, pamiątki związane z wyścigami psów i rękawice Luftwaffe z czasów II wojny światowej można upolować podczas jednej licytacji. Przy tak szerokim asortymencie towarów, skąd nasi specjaliści wiedzą, kiedy warto uzbroić się w cierpliwość i podbijać stawkę? Wygrana w licytacji nie gwarantuje autentyczności przedmiotu, jednak na szczęście nawet podróbki mogą mieć swoją wartość. Gdy zawodnicy znajdą się na ringu, tylko najtwardsi wiedzą, jak przetrwać do następnej rundy.

 

Najwspanialsze trasy motocyklowe świata –

Australijskie dzikie trasy

Premiera w poniedziałek, 29 września o godz. 20:00

Podróżując samotnie swoim wiernym KTM, Henry Cole ma mnóstwo czasu na rozmyślanie w trasie wiodącej poprzez ogromne połacie leżącej odłogiem ziemi, pomiędzy jednym z najbardziej odosobnionych miast świata, Perth, położonym na zachodnim wybrzeżu Australii, a tropikalnym Darwin na północy. Otaczają go kilometry czerwonej pustyni, a wraz z przebiegiem motocykla rośnie temperatura powietrza. Po pokonaniu pustkowia czasem trudno znaleźć towarzystwo, o czym Henry przekonuje się, odwiedzając Binnu, mające 6 mieszkańców. Aby przełamać monotonię podróży, zostaje na chwilę strażnikiem leśnym w Parku Narodowym Purlulu, gdzie ma okazję podziwiać niezwykłe odosobnienie tego miejsca z bliska. Długotrwała samotność w czasie podróży potrafi czasem płatać figle kierowcy, jednak dzięki zapierajacym dech w piersiach widokom i szalonym postaciom, które pojawiają się po drodze, wciąż może to być najwspanialsza trasa motocyklowa świata. Henry musi tylko przetrwać w skórzanym piekarniku swojego kombinezonu, by móc opowiedzieć tę historię.

A to już wiesz?  Plan totalny: Na tropach psychologii w filmie

www.travelchanneltv.pl

2

Ekstremalna Ameryka

od poniedziałku do niedzieli od godz. 22:00 przez cały miesiąc

W Ameryce wszystko jest większe i bardziej krzykliwe – wyobraźcie więc sobie, co dla Amerykanów oznacza słowo “ekstremalne”. Macie pod ręką 1,2 miliona dolarów? Teksańska firma konstruująca kampery, Foretravel Motorcoach, z chęcią zbuduje dla was dom na kółkach według indywidualnego projektu. Simon Cowell jest fanem dwupiętrowego kampera Anderson Mobile Estates o 110 m2 powierzchni, wyposażonego w mobilne centrum medyczne. A jeśli zostanie wam jeszcze trochę gotówki, możecie sprawić sobie 50-metrowy pałac morski firmy Richmond Yachts za jedyne 24 miliony dolarów. Teraz jedyne, czego wam potrzeba, to kryjówka na wypadek niebezpieczeństwa, możecie więc zajrzeć głęboko pod ziemię do sekretnego, supernowoczesnego świata schronów. Macie okazję poznać specjalistów, którzy budują cuda techniki, których nie znajdzie się na mapie i posłuchać przezornych, którzy sami przebudowują swoje bezpieczne kryjówki.

 

Alaska w budowie

Podwójna premiera we wtorek, 30 września o godz. 21:00

Na czym polega budowanie domów w jednym z najbardziej odludnych i surowych rejonów naszej planety? Gdy wokół nie ma dróg ani centrów budowlanych, do budowania na Alasce niezbędna jest kreatywność. Specjalista od polowań i wędkarstwa Bob May planuje budowę nowej chaty na odludnej wyspie u południowych wybrzeży Alaski. Zanim jednak rozpocznie wznoszenie konstrukcji, musi zburzyć starą, opuszczoną chatę. Próba zburzenia jej przy pomocy łodzi, przywiązanej do chaty liną holowniczą to pomysł z pewnością kreatywny, ale czy rozsądny? Niewielu budowniczych zmuszonych jest używać tarcicy niskiej jakości, a do tego radzić sobie ze zmienną pogodą i 3-metrowym niedźwiedziem, siejącym zamęt na placu budowy – jednak to nie jest pierwsza lepsza budowa, tylko “Alaska w budowie”. Lepiej tu nie zaglądajcie, jeśli odstraszają was kłopoty.

A to już wiesz?  „Śmiech szczura” – spotkanie wokół książki Navy Samel

www.travelchanneltv.pl

3

Budowy na końcu świata

Premiera we wtorek, 23 września o godz. 21:00

Architekt-buntownik i entuzjasta technik przetrwania Michael Reynolds nie tylko żyje poza zasięgiem sieci, ale również tam buduje, wznosząc całkowicie samowystarczalne domy o nazwie Ziemskie Okręty [ang. Earthships]. Ziemskie okręty to domy, które nie generują żadnych rachunków za wodę czy elektryczność. Mając cztery tygodnie czasu, ekipę budowlaną i 50 stażystów, Michael przekształca fragment otwartego terenu w Big Sky w stanie Montana w zbudowany według specjalnego projektu Ziemski Okręt, walcząc po drodze z matką naturą. Reynolds buduje nie tylko poza zasięgiem wszelkich sieci, ale też na końcu świata.

 

Trudne trasy kolejowe

Premiera w czwartek, 11 wrześna o godz. 21:00

Podróż koleją może być przyjemna dla turysty lub uciążliwa dla dojeżdżających do pracy, ale jak wygląda przejażdżka pociągami, które wykonują najcięższą pracę na świecie? Zay Harding wybiera się w podróż z tymi, którzy pracują w ekstremalnych warunkach – od rozżarzonych niczym piec pustyń aż po pustkowia ścięte mrozem. Mroźne pociągi Syberii są kluczowe dla rosyjskiej gospodarki jako środek transportu skondensowanego gazu ziemnego z regionu. W obszarach, gdzie średnia temperatura wynosi minus 20 stopni Celsjusza, nawet pługi śnieżne pracują 24 godzin na dobę, by tory były przejezdne. Drugim ekstremum jest Boliwia, która nie posiada dostępu do nadbrzeżnych portów. W ramach rekompensaty zarówno Chile, jak i Brazylia wybudowały linie kolejowe docierające na wybrzeża, nie inwestując w nie jednak od czasu budowy. Zay porywa się na koszmarną podróż na wybrzeże Pacyfiku, w trakcie której następuje spadek o 4 tysiące metrów do poziomu morza, przez co Zay wyąduje na podłodze w masce tlenowej. Dbaj o przejezdne tory i nie zatrzymuj pociągu – oto mantra podróżujących trudnymi trasami kolejowymi.

A to już wiesz?  Wystawa i aukcja biżuterii kolekcjonerskiej

www.travelchanneltv.pl

4

Samoloty, Pociągi i samochody

“luksusowe pociągi” mają podwójną premierę w poniedziałek, 1 września o godz. 20:00, “Pokładowe

zwierzenia” mają premierę w sobotę, 6 września o godz.20:00

Zależnie od punktu widzenia, podróże mogą być albo udręką albo wspaniałym etapem przygody. Travel Channel przygląda się cudownym środkom transportu, które zabiorą nas tam, dokąd chcemy dotrzeć. “Pokładowe zwierzenia” porzucają gorączkowe tempo współczesnych podróży lotniczych, by wrócić do czasów, gdy latanie, było zabawne, wytworne i seksowne. Odwiedzimy świat, w którym pasażerowie relaksowali się w eleganckich, przestronnych 747, wyposażonych w koktajlbary na górnym pokładzie i obsługiwanych przez piękne stewardessy, które mieszały drinki, zapalały papierosy i przygotowywały eleganckie, czterodaniowe posiłki. Równie ekskluzywne co prywatne samoloty, niezwykłe wagony kolejowe pokazujemy w “Luksusowych pociągach”. Wiernie odtworzone lub wymyślone na nowo wagony wnoszą odrobinę romantycznej aury w XXI wiek. Travel Channel zaprasza na święto samolotów pociągów i samochodów.

źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
Wrześniowe zapowiedzi Travel Channel BIZNES, Kultura - Wrześniowe zapowiedzi Travel Channel
Hashtagi: #BIZNES #Kultura

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy