BIZNES Kultura

Jak stworzyć nowoczesne i ekologiczne miasto?

Jak stworzyć nowoczesne i ekologiczne miasto?
Rewitalizacja Księżego Młyna, jak dbać o wspólną przestrzeń, czy jak ożywić ją sztuką – to tylko niektóre tematy konferencji naukowej „Światło i kolor w architekturze i przestrzeniach publicznych – o świadomym kreowaniu wizerunku miasta” w

Data publikacji: 2017-09-12
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: Jak stworzyć nowoczesne i ekologiczne miasto?
Kategoria: BIZNES, Kultura

Rewitalizacja Księżego Młyna, jak dbać o wspólną przestrzeń, czy jak ożywić ją sztuką – to tylko niektóre tematy konferencji naukowej „Światło i kolor w architekturze i przestrzeniach publicznych – o świadomym kreowaniu wizerunku miasta” w Łodzi.

Jak stworzyć nowoczesne i ekologiczne miasto? BIZNES, Kultura - Rewitalizacja Księżego Młyna, jak dbać o wspólną przestrzeń, czy jak ożywić ją sztuką – to tylko niektóre tematy konferencji naukowej „Światło i kolor w architekturze i przestrzeniach publicznych – o świadomym kreowaniu wizerunku miasta” w Łodzi.

Rewitalizacja Księżego Młyna, jak dbać o wspólną przestrzeń, czy jak ożywić ją sztuką – to tylko niektóre tematy konferencji naukowej „Światło i kolor w architekturze i przestrzeniach publicznych – o świadomym kreowaniu wizerunku miasta” organizowanej pierwszego dnia festiwalowego (29 września) przez Light. Move. Festival. w Łodzi.

– Konferencja ma być pretekstem do wymiany poglądów na temat potrzeb i możliwości rozwoju współczesnych miast i gmin. Chcemy propagować projekty oparte na nowoczesnych, ekologicznych technologiach, mających na celu kreowanie spójnych, estetycznych, funkcjonalnych i przyjaznych mieszkańcom oraz środowisku naturalnemu przestrzeni publicznych. To bowiem przestrzeń publiczna sprzyja zacieśnianiu więzi międzyludzkich, umacnianiu tożsamości kulturowej oraz budowaniu społeczeństwa obywatelskiego i kapitału społecznego, jak również jest wizytówką miasta mającą bezpośredni wpływ na jego promocję – tłumaczy założenia konferencji naukowej Beata Konieczniak, kreator Light. Move. Festival.

Spotkanie będzie dobrą okazją do wymiany poglądów wszystkich grup społecznych, uczestniczących w budowaniu wizerunku miasta: pracowników różnych szczebli administracji publicznej, projektantów – architektów i urbanistów, plastyków, designerów oraz członków stowarzyszeń, fundacji, organizacji społecznych i samorządowych.

Podczas konferencji wystąpią specjaliści reprezentujący następujące instytucje: Narodowy Instytut Dziedzictwa, Urząd Miasta Łodzi, Politechnikę Krakowską, Politechnikę Poznańską oraz Fundację Lux Pro Monumentis. Ich wystąpienia będą dotyczyły: kampanii społecznej „Krajobraz mojego miasta”; realizacji w przestrzeni miejskiej rzeźb, murali i mebli urbanistycznych; rewitalizacji Księżego Młyna; zastosowania i znaczenia jednobarwnego oświetlenia R-G-B w architekturze, futurystycznej wizji metropolii oraz tajników tworzenia VII edycji Festiwalu Kinetycznej Sztuki Światła Light.Move.Festival.

A to już wiesz?  Strefa Play Mudness na festiwalu Pol’and’Rock 2019

Konferencja odbędzie się 29 września między godz. 9.30 a 15.30 w Pałacu Poznańskich (ul. Ogrodowa 15). Udział w konferencji jest bezpłatny.

Aby wziąć udział w konferencji należy wypełnić formularz rejestracyjny: http://lmf2016.lmf.com.pl/wp-content/uploads/2017/09/Formularz-rejestracyjny-2017.doc
i przesłać na adres: [email protected] do 21 września 2017 r. W związku z ograniczoną liczbą miejsc o zakwalifikowaniu decyduje kolejność zgłoszeń.

źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
Jak stworzyć nowoczesne i ekologiczne miasto? BIZNES, Kultura - Rewitalizacja Księżego Młyna, jak dbać o wspólną przestrzeń, czy jak ożywić ją sztuką – to tylko niektóre tematy konferencji naukowej „Światło i kolor w architekturze i przestrzeniach publicznych – o świadomym kreowaniu wizerunku miasta” w Łodzi.
Hashtagi: #BIZNES #Kultura

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy