Wiadomości branżowe

Wiedeńska Opera Państwowa na ekranie Samsung Smart TV

Za sprawą firmy Samsung działająca od prawie 150 lat opera w Wiedniu przeszła prawdziwą rewolucję technologiczną. W październiku pojawiły się bowiem internetowe transmisje z przedstawień austriackiej opery. Dzięki temu każdy posiadacz Samsung Smart TV może na ekranie telewizora podziwiać relacje z przedstawień operowych i baletowych wystawianych na deskach wiedeńskiej sceny.Współpraca nawiązana pomiędzy Wiedeńską Operą Państwową, a firmą Samsung to wyjątkowe wydarzenie. Formy sztuki, które dotychczas uznawane były za ekskluzywne, elitarne i niezwykle kosztowne dzięki tej współpracy zdecydowanie będą dostępne dla  szerszego grona odbiorców. Od teraz twórczość jednej z najlepszych scen operowych w Europie będzie można podziwiać nie ruszając się z salonu za pośrednictwem urządzeń firmy Samsung. – mówi Olaf Krynicki, PR Manager Samsung Electronics Polska. Efektem tej współpracy jest pomysłowe zastosowanie najlepszych technologii firmy Samsung. Projekt transmisji na żywo wykorzystuje zarówno ekrany telewizorów Samsung Smart TV, jak i smartfonów. Na urządzenia mobilne stworzona została specjalna aplikacja,

Za sprawą firmy Samsung działająca od prawie 150 lat opera w Wiedniu przeszła prawdziwą rewolucję technologiczną. W październiku pojawiły się bowiem internetowe transmisje z przedstawień austriackiej opery. Dzięki temu każdy posiadacz Samsung Smart TV może na ekranie telewizora podziwiać relacje z przedstawień operowych i baletowych wystawianych na deskach wiedeńskiej sceny.

Współpraca nawiązana pomiędzy Wiedeńską Operą Państwową, a firmą Samsung to wyjątkowe wydarzenie. Formy sztuki, które dotychczas uznawane były za ekskluzywne, elitarne i niezwykle kosztowne dzięki tej współpracy zdecydowanie będą dostępne dla  szerszego grona odbiorców. Od teraz twórczość jednej z najlepszych scen operowych w Europie będzie można podziwiać nie ruszając się z salonu za pośrednictwem urządzeń firmy Samsung. ? mówi Olaf Krynicki, PR Manager Samsung Electronics Polska. 

Efektem tej współpracy jest pomysłowe zastosowanie najlepszych technologii firmy Samsung. Projekt transmisji na żywo wykorzystuje zarówno ekrany telewizorów Samsung Smart TV, jak i smartfonów. Na urządzenia mobilne stworzona została specjalna aplikacja, dzięki której możemy na smartfonie Samsung zobaczyć libretto, czyli tekst dzieła wraz z tłumaczeniem oraz dodatkowe informacje na przykład związane z osobą kompozytora czy obsadą.

Jeszcze w tym roku, posiadacze Samsung Smart TV będą mieli okazję podziwiać takie opery jak Tosca Giacomo Pucciniego, Cyrulik sewilski czy sceniczna adaptacja tragedii Williama Shakespeare?a Otello. Ponadto, w repertuarze Wiedeńskiej Opery znajdują się także światowej sławy balety, takie jak  Dziadek do orzechów  czy Jezioro łabędzie. Wystarczy usiąść w fotelu i włączyć telewizor.   

Oficjalne rozpoczęcie wspólnego projektu Opera Wiedeńska oraz Samsung ogłosiły podczas konferencji prasowej, która odbyła się we wtorek 15 października 2013 o godzinie 18.00, w sali im. Gustava Mahlera Wiedeńskiej Opery Państwowej. Konferencja była transmitowana na żywo przez internet. W jej trakcie, zaprezentowano funkcjonalność aplikacji na przykładzie Aidy autorstwa Giuseppe Verdiego, którą można było obejrzeć z różnych perspektyw. W konferencji wzięli udział SP Kim, prezes i dyrektor generalny Samsung Electronics Europe, który opowiedział o wkładzie firmy w ten wyjątkowy projekt oraz Dominique Meyer, dyrektor Opery Wiedeńskiej.

A to już wiesz?  Orły 2015. ?Wataha? i ?Ranczo? wśród nominowanych

Firma Samsung ma długie tradycje we wspieraniu europejskiej i polskiej kultury. Wystarczy tylko przypomnieć patronat nad wiedeńską wystawą ?Skarby Habsburgów? czy wiele inicjatyw w  Polsce, takich jak cykl Samsung Art Master ? wspierający studentów oraz absolwentów polskich, wyższych uczelni artystycznych. Polski oddział firmy Samsung jest również sponsorem strategicznym i technologicznym Centrum Nauki Kopernik oraz był partnerem technologicznym wystawy ?Wywyższeni. Od faraona do Lady Gagi?, która inaugurowała Rok Jubileuszowy Muzeum Narodowego w Warszawie. Samsung funduje nagrody dla laureatów Nagrody PAP im. Ryszarda Kapuścińskiego oraz wspiera powstawanie aplikacji, które przybliżają kulturę wysoką. Muzeum Narodowe w Warszawie, Muzeum Powstania Warszawskiego, Narodowy Instytut Audiowizualny oraz Teatr Wielki – Opera Narodowa to pierwsze w Polsce instytucje, które zaproponowały wielbicielom kultury dostęp do swoich bogatych zasobów, często niedostępnych na co dzień dla zwiedzających. Eksperci z 4 ośrodków zadbali, aby forma prezentowanych zasobów była atrakcyjna zarówno dla zwykłych użytkowników, jak i koneserów kultury wysokiej. Zdjęcia eksponatów np. z Muzeum Narodowego w Warszawie wzbogacono o opisy katalogowe. Z kolei w aplikacji Muzeum Powstania Warszawskiego można zapoznać się z licznymi wywiadami, animacjami. Miłośnicy opery, przed udaniem się na spektakl do Teatru Wielkiego – Opery Narodowej mogą sprawdzić repertuar, a także zapoznać się z materiałami zakulisowymi i wywiadami z artystami. Imponującą bazę multimedialną proponuje także Narodowy Instytut Audiowizualny (NInA). NINATEKA to obecnie blisko 2000 cennych materiałów audiowizualnych: spektakli teatralnych i operowych, rejestracji koncertów, filmów dokumentalnych i animowanych, wykładów i debat, audycji telewizyjnych i radiowych, relacji z festiwali i konferencji.

O firmie

Samsung Electronics Co., Ltd. zajmuje pozycję światowego lidera w dziedzinie technologii. Liczne odkrycia i nowatorskie rozwiązania firmy rewolucjonizują świat nowych urządzeń i otwierają przed ludźmi na całym świecie nieznane dotąd możliwości. Spółka zatrudnia 236 000 pracowników w 79 krajach, a jej roczne obroty wynoszą 187,8 mld USD. Chcesz odkryć więcej? Odwiedź nas na www.samsung.pl

A to już wiesz?  Uwolnij muzykę od plątaniny kabli! Samsung przedstawia przenośny, bezprzewodowy system audio

 

 

 

Źródło Samsung Electronics Polska Sp. z o.o.. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy