BIZNES Kultura

Kunst Haus Wien, Muzeum Hunderwassera obchodzi 25-lecie

Kunst Haus Wien, Muzeum Hunderwassera obchodzi 25-lecie
Kunst Haus Wien znane jako Muzeum Hundertwassera w Wiedniu obchodzi w tym roku

Data publikacji: 2016-04-14
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: Kunst Haus Wien, Muzeum Hunderwassera obchodzi 25-lecie
Kategoria: BIZNES, Kultura

Kunst Haus Wien znane jako Muzeum Hundertwassera w Wiedniu obchodzi w tym roku 25-lecie.

Kunst Haus Wien, Muzeum Hunderwassera obchodzi 25-lecie BIZNES, Kultura - Kunst Haus Wien znane jako Muzeum Hundertwassera w Wiedniu obchodzi w tym roku 25-lecie.

Kunst Haus Wien czyli centrum wystawowe w Wiedniu znane jako Muzeum Hundertwassera, w którym mieści się stała ekspozycja poświęcona dziełom Friedensreicha Hundertwassera i odbywają się wystawy czasowe pasjonującej sztuki współczesnej obchodzi w tym roku 25-lecie. Z tej okazji zaplanowano serię ciekawych wydarzeń kulturalnych.

9. marca 1991 r. burmistrz Wiednia, Helmut Zilk oraz kanclerz Austrii Franz Vranitzky uroczyście otworzyli w Wiedniu Kunst Haus Wien, znany polskim turystom przede wszystkim jako Muzeum Hundertwassera. Tym samym w roku bieżącym przypada jego 25-lecie. Z tej okazji przygotowano dla zwiedzających obszerny program jubileuszowy i to nie tylko na najbliższe dni.

Muzeum zostało utworzone przez samego artystę, jako przestrzeń do dyskusji o sztuce, ekologii, ochronie środowiska. Obecnie dwa piętra Kunst Haus Wien poświęcono stałej ekspozycji dzieł Hundertwassera i jest to największa, stała wystawa twórczości tego austriackiego artysty, ale też ekologa na świecie. Na dwóch pozostałych odbywają się wystawy czasowe dotyczące sztuki współczesnej, najczęściej fotografii XX i XXI w. Od momentu otwarcia muzeum odwiedziło 3,5 miliona zwiedzających. W samym tylko roku 2015 sprzedano 148.000 biletów wstępu. Historię muzeum tworzy łącznie 90 wystaw czasowych, z takimi sławami fotografii jak Cecil Beaton, René Burri, David LaChapelle, Annie Leibovitz, Robert Mapplethorpe, Man Ray, Herb Ritts, Henri Cartier-Bresson czy ostatnio wystawa Joela Meyerowitza.

W roku ubiegłym muzeum udostępniło dodatkową przestrzeń wystawową, rozszerzyło zakres działalności i skierowało uwagę zwiedzających na aktualne tematy środowiskowe. Tym samym w duchu Hundertwassera i jego aktywności na rzecz środowiska naturalnego podejmowane są w muzeum tematy takie jak zrównoważony rozwój, zmiany klimatu, recycling czy też ponadpokoleniowa odpowiedzialność za środowisko.

A to już wiesz?  Operowe matki w natarciu

Dalsze informacje na stronie: www.kunsthauswien.com

Kunst Haus Wien

Untere Weißgerberstraße 13

1030 Wiedeń

Copyrights do zdjęć:

Fot. 1 KUNST HAUS WIEN, Fassade © 2016 KUNST HAUS WIEN, Foto Eva Kelety

źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
Kunst Haus Wien, Muzeum Hunderwassera obchodzi 25-lecie BIZNES, Kultura - Kunst Haus Wien znane jako Muzeum Hundertwassera w Wiedniu obchodzi w tym roku 25-lecie.
Hashtagi: #BIZNES #Kultura

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy