BIZNES Kultura

Kawalkada Ferrari Costa Baltica na dziedzińcu CBF „Nowy Świat”!

Kawalkada Ferrari Costa Baltica na dziedzińcu CBF „Nowy Świat”!
Już jutro, 28 lipca br., Centrum Bankowo-Finansowe „Nowy Świat” zostanie opanowane przez superszybkie

Data publikacji: 2016-07-27
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: Kawalkada Ferrari Costa Baltica na dziedzińcu CBF „Nowy Świat”!
Kategoria: BIZNES, Kultura

Już jutro, 28 lipca br., Centrum Bankowo-Finansowe „Nowy Świat” zostanie opanowane przez superszybkie samochody.

Kawalkada Ferrari Costa Baltica na dziedzińcu CBF „Nowy Świat”! BIZNES, Kultura - Już jutro, 28 lipca br., Centrum Bankowo-Finansowe „Nowy Świat” zostanie opanowane przez superszybkie samochody.

Już jutro, 28 lipca br., Centrum Bankowo-Finansowe „Nowy Świat” zostanie opanowane przez superszybkie samochody. Na charakterystyczny dziedziniec kompleksu przy ul. Nowy Świat 6/12 zawitają uczestnicy czwartej edycji kawalkady Ferrari Corsa Baltica. Miłośnicy motoryzacji będą mieli niepowtarzalną okazję do podziwiania w jednym miejscu najbardziej kultowych samochodów sportowych świata.

W wydarzeniu, które odbędzie się w dniach 28 lipca – 31 lipca 2016 roku, pojadą niezwykłe modele aut, wśród których będą samochody z aktualnej gamy Ferrari, limitowane modele produkowane w krótkich seriach oraz klasyki. Samochody wystartują z Katowic i pojadą do Warszawy. W stolicy będzie można podziwiać je w punkcie spotkania załóg na dziedzińcu Centrum Bankowo-Finansowego „Nowy Świat”, w którym znajduje się salon Ferrari.

Wśród kultowych samochodów, które zawitają na dziedziniec CBF, znajdą się m.in.:

F12 TDF – to najmocniejsze produkowane seryjnie Ferrari. Jego nazwa nawiązuje do wyścigu Tour de France. Posiada silnik V12 o pojemności 6,3 l i 780 KM. Powstało tylko 799 sztuk tego superauta.
458 Speciale Aperta – kabriolet rozpędzający się do prędkości 200 km w 9,5 sekundy. Auta powstały w krótkiej serii składającej się z zaledwie 499 sztuk.
California T HS – auto o wzmocnionym układzie wydechowym, wprowadzone do produkcji w 2016 roku. Silnik V8 rozwija prędkość 412 km/h.
488 GTB – model zaprezentowany został w 2015 roku. Posiada silnik V8 i pojemności 3,9 l. Zdobywca zaszczytnego tytułu „The Supercar of the Year 2015", który nadał mu kultowy magazyn  „Top Gear”.
488 Spider – auto również zaprezentowane w 2015 roku. Piękny kabriolet, pod którego maską drzemie silnik V8 o pojemności 3,9 l. Auto bez dachu osiąga 100 km/h w 3 sekundy,
a do rozpędzenia się do 200 km/h potrzebuje 8,7 s.

A to już wiesz?  Marzenia Edyty Górniak o wielkiej sławie

Wstęp na wydarzenie, którego organizatorami są salony Ferrari w Katowicach i Warszawie, jest bezpłatny.

źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
Kawalkada Ferrari Costa Baltica na dziedzińcu CBF „Nowy Świat”! BIZNES, Kultura - Już jutro, 28 lipca br., Centrum Bankowo-Finansowe „Nowy Świat” zostanie opanowane przez superszybkie samochody.
Hashtagi: #BIZNES #Kultura

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy