Kino

Maksymalne kinowe przeżycie

Warszawa, 2.12.2016

Maksymalne kinowe przeżycie
Cinema City uruchomi nowe sale ŠKODA 4DX® w Bydgoszczy i Łodzi

Czas na nowy wymiar kinowych wrażeń w Bydgoszczy i w Łodzi! W grudniu Cinema City otworzy pierwsze w woj. kujawsko-pomorskim i łódzkim sale ŠKODA 4DX®, w których filmowa fikcja staje się rzeczywistością. Technologie audiowizualne zostały w nich wzbogacone rewolucyjnymi efektami środowiskowymi – imitującymi błyski piorunów, powiew wiatru, deszcz czy zapachy, a wrażenia z filmu spotęgują ruchome fotele idealnie zsynchronizowane z toczącą się na ekranie akcją. W sali ŠKODA 4DX® w Bydgoszczy od 9 grudnia zaplanowano projekcje Vaiana: Skarb oceanu oraz Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć, a w Łodzi od 22 grudnia: Łotr 1. Gwiezdne wojny – historie.

Technologia jak z NASA

Technologia 4DX® została stworzona przez CJ 4DPLEX Co., Ltd. z siedzibą w Seulu (Korea Płd.). Jest pierwszą i najdoskonalszą na świecie technologią kinową umożliwiającą projekcje największych, hollywoodzkich hitów, w których widz staje się częścią filmu. Dziś fani formatu 4DX® mogą cieszyć się absolutnym kinowym przeżyciem aż w 300 salach, w 42 krajach. Ponad 300 produkcji amerykańskiej Fabryki Snów trafiło do tej pory do koreańskiej firmy CGV, która przekonwertowała je specjalnie na potrzeby formatu 4DX®. Wśród nich takie hity, jak: Skyfall, Avatar, Hobbit, Spiderman, Harry Potter, Siedmiu wspaniałych, Kapitan Ameryka, Doktor Strange, Batman v Superman, Deadpool, Gwiezdne wojny, X-Men i Thor.

Premiera, na którą czekały Bydgoszcz i Łódź

Pierwszą salę kinową 4DX® Cinema City otworzyło w Izraelu 2012 r. W Polsce format zadebiutował w 2013 r. w warszawskim kinie Cinema City Arkadia, następnie powstały sale 4DX® w krakowskiej Bonarce i Lublin Felicity (2015). Czwarta w Polsce sala ŠKODA 4DX® zostanie otwarta dla widzów już 9 grudnia w Cinema City Bydgoszcz, w galerii handlowej Focus Mall, a na pierwszy ogień w jej repertuarze zaplanowano animację Vaiana: Skarb oceanu oraz Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć. Wkrótce po tym, bo od 22 grudnia ruszy piąta w kraju sala ŠKODA 4DX® – w Cinema City Łódź Manufaktura, z filmem Łotr 1. Gwiezdne wojny – historie (polska premiera: 15.12).

Fotele poruszą widzów na 3 różne sposoby

Rozsiądźcie się wygodnie i zapnijcie pasy, bo podczas seansu w formacie 4DX® poczujecie zawrotne tempo pościgów, grozę scen batalistycznych, siłę sztormu na samym środku oceanu czy fenomen międzygalaktycznych podróży. Wszystko za sprawą ruchomych foteli, wyposażonych w zaawansowane technologicznie symulatory ruchu, zaprogramowane na trzy podstawowe tryby: wznoszący, falujący i kołyszący. Przez połączenie tych ruchów w różnych sekwencjach, praca foteli idealnie współgra z toczącą się na ekranie akcją – od trzęsienia ziemi po delikatne, ale wyczuwalne wrażenie, że główny bohater właśnie otrzymał cios od przeciwnika.

Jakbyś tam był

Podczas seansu w sali ŠKODA 4DX® schowajcie swoje smartfony bezpiecznie w kieszeni, bo nie napiszecie ukradkiem wiadomości do przyjaciela i nie wstawicie posta na Facebooku – nie tylko za sprawą akcji na ekranie. Dzięki efektom środowiskowym zainstalowanym w fotelach i całej sali, jak systemy nawiewu, dysze wodne, nagłośnienie, stroboskopy, w sali ŠKODA 4DX® widz wprost zanurza się w filmie, wcielając w role głównych bohaterów. Na własnej skórze poczujecie chłód opadającej mgły, podmuch powietrza i zapach prochu pochodzącego z eksplozji, świst świetlnego miecza czy szalejącą burzę z piorunami.

Obraz jak żywy

W sali ŠKODA 4DX® można zobaczyć filmy dwuwymiarowe (2D) i trójwymiarowe (3D). W formacie 3D sali ŠKODA 4DX® możemy spodziewać się aż 24 dodatkowych rodzajów efektów specjalnych! Nowoczesny system projekcji filmów 3D zapewnia krystalicznie czysty obraz, absolutne doświadczenia filmowe i niezapomniane emocje.

ŠKODA 4DX® – to największy superbohater wśród technologii kinowych!

Szczegóły i bilety na stronie www.cinema-city.pl oraz www.cinema-city.pl/4dx

Z uwagi na wymiar doznań, nie zaleca się korzystania z foteli 4D dzieciom do lat 4 lub o wzroście poniżej 100 cm, kobietom w ciąży, osobom niepełnosprawnym, widzom starszym, ze schorzeniami serca, kręgosłupa lub szyi, chorobą lokomocyjną, chorym na epilepsję lub wrażliwym na efekty występujące podczas seansu (gwałtowny ruch, jaskrawe światło, itp.). Dzieci do lat 7 mogą korzystać z kina tylko pod opieką osób dorosłych.

INFORMACJE DODATKOWE O SALI ŠKODA 4DX®
Sala ŠKODA 4DX® to miejsce, w którym filmowa fikcja dosłownie staje się rzeczywistością. Rewolucyjna technologia 4DX® jest pierwszą na świecie technologią kinową umożliwiającą projekcję największych, hollywoodzkich produkcji filmowych w formacie 4DX®. Dzięki zaawansowanym rozwiązaniom środowiskowym 4DX, sala ŠKODA 4DX® oferuje absolutne, pełne efektów specjalnych kinowe przeżycie, w którym widz staje się częścią filmu. Sala kinowa ŠKODA 4DX® wyposażona jest w zaawansowane technologicznie, ruchome fotele, które są perfekcyjnie zsynchronizowane z toczącą się na ekranie akcją. Ponadto, dzięki technologii 4DX® widzowie fizycznie współodczuwają z bohaterami takie wrażenia zmysłowe, jak wiatr, mgła, błyski piorunów i różnorodne zapachy, które odpowiadają temu, co w danym momencie dzieje się na wielkim, kinowym ekranie. Kinomani wybierający się na film 3D mogą liczyć na dodatkowe, 24 rodzaje efektów specjalnych! Nowoczesny system projekcji filmów 3D zapewni publiczności krystalicznie czysty obraz i doświadczenia filmowe na najwyższym poziomie. Sale ŠKODA 4DX® znajdują się w kinach: Cinema City Arkadia (Warszawa), Cinema City Bonarka (Kraków), Cinema City Felicity (Lublin) oraz – od grudnia 2016: w Cinema City Bydgoszcz i Cinema City Maufaktura (Łódź). Więcej informacji na www.cinema-city.pl/4dx.

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy