Kultura

Sony wzbogaca swoje kamery zdalnie sterowane o obsługę protokołu Free-D

Sony wzbogaca swoje kamery zdalnie sterowane o obsługę protokołu Free-D
Materiał dla mediów Sony wzbogaca swoje kamery zdalnie sterowane o obsługę protokołu Free-D, otwierając nowe możliwości twórcze Basingstoke, 27 sierpnia — Firma Sony poinformowała o

Materiał dla mediów

Sony wzbogaca swoje kamery zdalnie sterowane o obsługę protokołu Free-D, otwierając nowe możliwości twórcze
Basingstoke, 27 sierpnia — Firma Sony poinformowała o wprowadzeniu do kamer z serii BRC nowych funkcji, które ułatwią zdalną i bezpieczną produkcję oraz pomogą w zapewnieniu telewidzom atrakcyjnych wrażeń.

Więcej możliwości twórczych, prostsza organizacja pracy
Wersja 2.1 wewnętrznego oprogramowania kamer BRC-X1000 i BRC-H800 powstała z myślą o zdalnej produkcji i efektywności działań. Uprości ona pracę producentom i operatorom uczestniczącym w tworzeniu elementów wirtualnej oraz rozszerzonej rzeczywistości (VR/AR).
Najnowsza aktualizacja kamer BRC umożliwi użycie standardowego protokołu Free-D do przesyłania danych do śledzenia stanu kamery przez łącze IP.
Kamera BRC będzie więc przesyłać w czasie rzeczywistym aktualne parametry obrotu, pochylenia, zbliżenia, ostrości i przysłony. Uprości to produkcję treści VR oraz AR i obniży jej koszty, ponieważ zbędne staną się inne urządzenia i systemy śledzące.

Nowa funkcja pozwoli z łatwością wzbogacić transmisję na żywo elementami wirtualnej lub rozszerzonej rzeczywistości, takimi jak rozszerzone plany lub scenerie, animacje, e-sport, nakładki graficzne itp.
Protokół Free-D to branżowy standard obsługiwany przez głównych dostawców rozwiązań AR/VR. Obecnie trwa weryfikacja kamer BRC-X1000 i BRC-H800 przez firmy The Future Group (Pixotope), Reckeen, Vizrt i Zero Density. W niedalekiej przyszłości planowane jest zapewnienie integracji z rozwiązaniami innych partnerów obsługujących dane Free-D.
Ulepszenia w pracy
W dobie dystansowania społecznego i ograniczeń liczebności ekip aktualizacja pozwoli na poprawę działania funkcji PTZ odpowiedzialnej za obrót, pochylenie oraz zbliżenie w kamerach BRC X1000 i BRC-H800.
Zmniejszenie minimalnej szybkości ruchu umożliwi dokładniejsze śledzenie obiektów i kadrowanie ujęć.
Wyjściowy obraz stanie się bardziej realistyczny i płynny, nawet jeśli system nie będzie obsługiwany przez zawodowych operatorów.
Co więcej, kamera rozpocznie nastawianie ostrości natychmiast po przywołaniu ustawień z pamięci, równolegle z działaniem funkcji PTZ, przez co jej ruch będzie wyglądał bardziej naturalnie. Obsługiwane będzie także zdalne sterowanie fizycznym pilotem, na przykład modelem z uchwytem.
Wewnętrzne oprogramowanie w wersji 2.1 zostanie udostępnione 31 sierpnia na stronie pro.sony.com.
– KONIEC –
Informacja o Sony Corporation
Sony Corporation to firma twórczej rozrywki opartej na solidnych fundamentach technologicznych. Działając na rynku gier, serwisów sieciowych, muzyki, filmów, elektroniki, urządzeń półprzewodnikowych i usług finansowych, Sony stawia sobie za cel wypełnianie świata emocjami dzięki potencjałowi kreatywności i technologii.
Więcej informacji można znaleźć pod adresem http://www.sony.net/
Informacja o Sony Professional Solutions
Sony Professional Solutions, będące częścią Sony Corporation, pomaga profesjonalistom w urzeczywistnianiu ich wizji poprzez uwalnianie olbrzymiej energii drzemiącej w obrazie. Firma Sony doskonale łączy innowacyjne technologie z dogłębną znajomością branży. Współpracuje z podmiotami z różnych sektorów, między innymi mediów i produkcji studyjnej, sportu, służby zdrowia, biznesu, edukacji i produkcji filmowej, by dostarczać swoim klientom najlepsze na rynku, rozwojowe rozwiązania. Dzięki przeszło 40-letniemu doświadczeniu oraz współpracy z zaufanymi i uznanymi partnerami technologicznymi Sony oferuje bogaty wachlarz kompetencji, produktów i usług, które stanowią prawdziwą wartość dla firm oraz źródło informacji, wiedzy i inspiracji dla klientów.
Więcej informacji można znaleźć pod adresem http://pro.sony.eu

A to już wiesz?  Top 10 na Light. Move. Festival. 2017

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.