BIZNES Kultura

Light.Move.Festival. zaświeci już 29 września!

Light.Move.Festival. zaświeci już 29 września!
55 podświetlonych kamienic, 30 rzeźb świetlnych w przestrzeni miejskiej oraz 6 mappingów 2D/3D to główne elementy programu tegorocznej edycji

Data publikacji: 2017-09-11
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: Light.Move.Festival. zaświeci już 29 września!
Kategoria: BIZNES, Kultura

55 podświetlonych kamienic, 30 rzeźb świetlnych w przestrzeni miejskiej oraz 6 mappingów 2D/3D to główne elementy programu tegorocznej edycji Light.Move.Festival.

Light.Move.Festival. zaświeci już 29 września! BIZNES, Kultura - 55 podświetlonych kamienic, 30 rzeźb świetlnych w przestrzeni miejskiej oraz 6 mappingów 2D/3D to główne elementy programu tegorocznej edycji Light.Move.Festival.

55 podświetlonych kamienic, 30 rzeźb świetlnych w przestrzeni miejskiej oraz 6 mappingów 2D/3D to główne elementy programu tegorocznej edycji Light.Move.Festival. Największy festiwal światła w Polsce stawia na architektoniczne iluminacje, które są jego wyróżnikiem także na świecie.

 

W tym roku Light. Move. Festiwal. nawiązuje do stulecia awangardy w Polsce. Twórcy zaproszeni do udziału w festiwalu światła inspirowali się dorobkiem awangardy w sztuce m.in. takich artystów, jak Władysław Strzemiński, Wassily Kandinsky czy Salvador Dali.

 

Rekordowa edycja

W siódmej edycji postawiono na rekordową ilość atrakcji. – W ostatni weekend września podświetlimy artystycznie na ul. Piotrkowskiej aż 55 kamienic, a kolorowym iluminacjom przy najsłynniejszej ulicy w Polsce będzie towarzyszyła wyjątkowa oprawa muzyczna. Na festiwalowej mapie pojawi się 30 instalacji świetlnych, projekcji wielkoformatowych i animacji. Ci z uczestników, którzy zechcą zobaczyć wszystkie atrakcje na najdłuższej trasie, do pokonania będą mieli niemal 15 kilometrów – mówi Beata Konieczniak kreator artystyczny i pomysłodawca Light.Move.Festival.

 

Centrum Łodzi światłem malowane

Po raz pierwszy festiwal światła podświetli łódzką cerkiew Aleksandra Newskiego – Pokażemy „Zawiłości”, czyli niesamowite widowisko audiowizualne, w którym wielkoformatową projekcję uzupełnią pokazy świateł i laserów. W skład animacji wejdzie 15 tysięcy kamieni „ożywionych” za pomocą nowoczesnej muzyki elektronicznej – mówi kreator festiwalu. Autorem „Zawiłości” jest Yann Nguema, francuski artysta znany z niezwykłych projekcji w technologii 3D, który swoje dzieła prezentował m.in. na festiwalach światła w Lyonie, Singapurze i Montrealu.

W poszukiwaniu odpowiedzi na pytanie, czy budynek może być dziełem sztuki, Festiwal Światła tradycyjnie zawita na Plac Wolności. Fasady Kościoła Zesłania Ducha Świętego oraz Muzeum Archeologicznego i Etnograficznego oddane zostały w ręce krakowskich artystów – plastyków, którzy malowanie światłem opanowali do perfekcji. Na kościele zaświeci pełna detali i barw projekcja mappingowa „Światłem Malowane”, zamieniając jego ściany w prawdziwe płótno malarskie. Muzeum zaś będzie miejscem dla „Paradoxu”, czyli bajkowego mappingu architektonicznego, wielkoformatowej projekcji 3D, która zmieniając muzeum zabierze widzów w zaskakującą podróż pomiędzy światami.

A to już wiesz?  Wszystkie barwy Galerii Delfiny

 

Ponad pół miliona zwiedzających!

Organizowany od 2011 roku przez Fundację „Lux Pro Monumentis” Light.Move.Festival. to jeden z największych festiwali światła w Europie. Prace artystów z Polski i całego świata podczas poprzedniej edycji obejrzało ponad pół miliona osób. Przez trzy dni (29.09-01-10.) zwiedzający mogą podziwiać iluminacje, mappingi 2D/3D oraz instalacje bezpłatnie. Festiwal stawia na egalitarność. Sztuka wychodzi do widza, dlatego świetlne iluminacje możemy zobaczyć na fasadach kamienic, kościołów i w parkach. 

źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
Light.Move.Festival. zaświeci już 29 września! BIZNES, Kultura - 55 podświetlonych kamienic, 30 rzeźb świetlnych w przestrzeni miejskiej oraz 6 mappingów 2D/3D to główne elementy programu tegorocznej edycji Light.Move.Festival.
Hashtagi: #BIZNES #Kultura

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy