BIZNES Kultura

Pracownicy Capgemini już po raz 9. zapraszają do teatru!

Pracownicy Capgemini już po raz 9. zapraszają do teatru!
Pracownicy Capgemini już po raz 9. wystąpią w spektaklu charytatywnym, którego reżyserii w tym roku podjął się Jerzy Jan

Data publikacji: 2017-11-20
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: Pracownicy Capgemini już po raz 9. zapraszają do teatru!
Kategoria: BIZNES, Kultura

Pracownicy Capgemini już po raz 9. wystąpią w spektaklu charytatywnym, którego reżyserii w tym roku podjął się Jerzy Jan Połoński.

Pracownicy Capgemini już po raz 9. zapraszają do teatru! BIZNES, Kultura - Pracownicy Capgemini już po raz 9. wystąpią w spektaklu charytatywnym, którego reżyserii w tym roku podjął się Jerzy Jan Połoński.

Na co dzień zajmują się finansami, analizują dane biznesowe i wspierają klientów firmy, ale w grudniu na deskach Małopolskiego Ogrodu Sztuki zaprezentują efekty wielogodzinnych prób aktorskich.  Pracownicy Capgemini już po raz 9. wystąpią w spektaklu charytatywnym, którego reżyserii w tym roku podjął się Jerzy Jan Połoński.

“Psiakość” autorstwa Marty Guśniowskiej to musicalowa historia domowego psa, którego właściciele porzucili w lesie. Zagubiony psiak spotyka dość osobliwych mieszkańców boru, którzy są mu raczej niechętni i robią wszystko, by sobie poszedł. Tylko Wilczka, pragnąca przeżyć wielką przygodę, chce pomóc mu wrócić do domu. I tak tanecznym krokiem przemierzają wspólnie las, wiosenną łąkę, wiejskie podwórko i podejrzane miejskie przedmieścia. Jak zakończy się ich podróż? Czy nasz bohater odnajdzie wreszcie prawdziwy dom? Tego wszystkiego dowiemy się w Małopolskim Ogrodzie Sztuki w dniach 19 – 21 grudnia 2017 roku.

Przygotowania do przedstawienia zaczęły się, jak co roku, już wczesną jesienią, bo praca nad spektaklem wymaga wiele czasu i dużego zaangażowania wszystkich aktorów. Mimo to, pracownicy Capgemini, chętnie korzystają z okazji do wystąpienia na profesjonalnej scenie.

Tak było w przypadku Alicji Jasińskiej, która już po raz siódmy angażuje się w projekt. – Od dzieciństwa lubiłam wcielać się w różnych bohaterów, robić przedstawienia dla rodzeństwa, opowiadać bajki, więc ta inicjatywa to było coś dla mnie, coś w czym mogłam się rozwinąć – mówi, i dodaje, że na początku nie zdawała sobie sprawy, jak wiele dobrego można zrobić poprzez teatr, jak bardzo pomóc potrzebującym. – Nasze przedstawienia rozwijały się z roku na rok, pracowaliśmy z różnymi reżyserami, ale zawsze na uwadze mieliśmy cel, którym była pomoc. Choć dla mnie teatr Capgemini to o wiele więcej niż działalność charytatywna, bo wiele się nauczyłam o pracy w teatrze, zobaczyłam jak tworzy się przedstawienie od samego początku. Dowiedziałam się też trochę o sobie. Na przykład, że ja też potrafię zaśpiewać piosenkę!

A to już wiesz?  Kamil Bednarek w Empiku Silesia

W tegorocznej edycji Projektu Teatr biorą także udział osoby, które debiutują na deskach teatru. – Projekt Teatr jest świetną inicjatywą – mówi Magda Augustyniak. Zapisałam się w tym roku i uważam, że jest to najlepsza rzecz jaką mogłam zrobić. Poznałam fantastycznych ludzi, dobrze się bawię, spełniam swoje marzenia i przy okazji wiem, że pomagam innym. Olga Kosiara-Kasperczak, również tegoroczna debiutantka, dodaje – Zajęte weekendy, próby w tygodniu, zakwasy, a nawet kontuzje, wymagający reżyser, być może stres i utwierdzenie się w przekonaniu, że nie każdy rodzi się aktorem… Zapytacie więc po co? Bo cel szczytny, bo to okazja na pokonanie własnych słabości, wielka przygoda, przednia zabawa, niesamowici ludzie, inspirujący reżyser, cudna atmosfera. Bo to po prostu trzeba przeżyć, by zrozumieć jak bardzo warto.

Za reżyserię, podobnie jak w latach 2008-2010, w 2012 i 2014 roku, odpowiada Jerzy Jan Połoński, aktor, reżyser, muzyk. – Od kilku lat pracuję z korpo-trupą, która bynajmniej nie jest korpo-trupem. To żywy organizm, na którym co roku rozwijają się nowe kultury bakterii. I co roku żywią się tym, co dla życia najcenniejsze: kulturą, sztuką i dobrem. Bo właśnie czynienie dobra jest tym, co leżało i leży u podstaw Projektu Teatr. I te "dobre bakterie” rozwijają się i rosną na zdrowym ciele nic nie wiedzących i niczego nie przewidujących autorów i twórców,  aż w dniu premiery atakują wielobarwną eksplozją i zwyciężają. Bo dobro zawsze zwycięża, a teatr jest zwierciadłem życia, gdzie każdy – widz czy aktor – może się przejrzeć i zrozumieć jak wiele jeszcze dróg ma do odkrycia. A Capgemini jest najlepsze bo było pierwsze i zawsze będzie jedyne.

Każdego roku pieniądze zebrane w ramach inicjatywy przeznaczane są na cele charytatywne.

– Tym razem zysk ze sprzedaży biletów przeznaczamy na wsparcie działań Chrześcijańskiego Stowarzyszenia Osób Niepełnosprawnych, Ich Rodzin i Przyjaciół „Ognisko”. Organizacja ta wspiera na co dzień ponad 180 dorosłych osób z niepełnosprawnością intelektualną, w tym osoby z głęboką i wieloraką niepełnosprawnością. Korzystają one z zajęć terapeutycznych w prowadzonych przez stowarzyszenie placówkach systemowych oraz projektowych. Znaczącą formą działalności Stowarzyszenia jest  prowadzenie Warsztatów Terapii Zajęciowej i Środowiskowych Domów Samopomocy, z których korzystają dorosłe osoby z niepełnosprawnością, bardzo często dotknięte problemem wykluczenia z rynku pracy – mówi Karolina Długosz, CSR Manager Capgemini, odpowiedzialna za realizację przedsięwzięcia.

A to już wiesz?  Kinnarps na wystawie urodzinowej Design Alive podczas Warsaw Home

Przedstawienie obejrzeć będzie można na deskach Małopolskiego Ogrodu Sztuki w dniach 19 – 21 grudnia 2017 roku (codziennie o godzinie 19:00). Sprzedaż biletów rusza 20 listopada. Będzie je można nabyć na stronie: www.ebilet.pl lub www.mybenefit.pl.

Podczas spektaklu w dniu 21 grudnia dostępna będzie audiodeskrypcja.

 

źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
Pracownicy Capgemini już po raz 9. zapraszają do teatru! BIZNES, Kultura - Pracownicy Capgemini już po raz 9. wystąpią w spektaklu charytatywnym, którego reżyserii w tym roku podjął się Jerzy Jan Połoński.
Hashtagi: #BIZNES #Kultura

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy